apie meile

 

Meilė – tai Aukštesnysis Protas, kuris išlaiko tobulą Visatos Jungtį ir Darną. Meilė lyg magnetas jungia dalelę su Visumą. Viskas egzistuoja sykiu ir remiasi bendra trauka. Meilėje nėra atmetimo, nepriėmimo, neigimo. Meilė priima viską. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad ji – tyra, besąlyginė.

Besąlyginė meilė – tai mokymasis priimti tai, ko nekenčiame, kas persekioja, suteikia skausmą. Tik tokia meilė gali mums padėti. Atsakykime sau, kodėl mums sunku besąlygiškai mylėti save, savo tėvus, žmoną, vaikus, savo tėvynę, savo ligas, klimatą ir visa, kas mums yra duota. Jei į visa tai įsigilinsime, suprasime, kad neturime galios pakeisti kai kurių dalykų. Jie yra tarsi mums skirti vaistai – priimdami juos, mes išgyjame, nes pavirstame meile. Tačiau jei jų priimti nesugebame, bandome apgauti save. Ir jeigu mumyse lieka nors lašelis melo ar apgaulės, tai jokios problemos, ligos, nevykę santykiai niekur nedings, jie sugrįš ir persekios mus. Ir kiekvieną sykį problemai sugrįžus, jos jėga tik stiprės, taps subtilesnė ir netokia pastebima. Kaskart mums prireiks vis daugiau pastangų, jėgų ir laiko, kad suvoktume, kaip ją įveikti.

Štai tokiu būdu protas užrakina Ego į nelaisvę, bet mes taip trokštame laisvės ir išsivadavimo. Išoriškai gali atrodyti, kad judame dvasinio tobulėjimo kryptimi, tačiau klystame, nes viduje glūdi nesupratimas, ginčas, konfliktas ir kova.

 

Mai Ram Devi